היבטים מרכזיים בשמאניזם אינדיאני

במערכת השמאנית קיימים מספר היבטים המתייחסים לבריאות נפשית/מנטאלית/רגשית/רוחנית.

אם קיים כשל באחת מהם, יש בטכניקות השמאניות את הידע המאפשר ריפוי ואיזון, יסייע להתחזקות פיזית שיאפשר להתמודדות טובה יותר עם מחלות. לכן מומלץ לעשות שימוש בטיפולי שמאני במקביל לטיפול קונבנציונאלי (אם נדרש), ולא כתחליף לטיפול.

1. חשיפה למפת הצבעים

חשיפה שתוביל להתעצמות ולחיזוק היותנו המיוחד שבאנו להיות, לצד הבנת האתגרים שהחיים מציבים לנו וידיעה כיצד להתמודד איתם ולטובתנו הגבוהה והטובה ביותר, הבנה מה כשאנו מזינים את יומנו בו ומתוכו אנו במרכז עצמנו בוחרים ומתנהלים את הנכון לנו - מפת הצבעים הינה תחילתו של מסע חזרה "הביתה" חזרה וחיבור לעצמנו.

2. חיבור עם החיות העוצמה

על פי התפיסה השמאנית, אנו מגיעים לעולם מלווים ע"י 9 איכויות, כל אחת מהאיכויות מיוצגת ע"י חית-עוצמה ונוגעת במרחב אחד של ההוויה וחיינו.

חיות העוצמה מפגישות אותנו עם מה שמגנה עלינו פיזית, מעניק לנו את תחושת הביטחון האישי/רגשית/, השקט המנטאלי, הבנת הדרכים להתנהלותנו/פעילותנו, לחוכמה ולשימור אנרגיה חיונית וחיובית. מאיכויות חיות העוצמה אנו לומדים כיצד להבין, לקבל ולדייק יותר את "אני" למול החיים.

חיות העוצמה הינן סמל לחיבור שלנו עם חוכמת התת מודע שלנו. במהלך החיים אנחנו עלולים לאבד את החיבור שלנו עם איכויות חיות העוצמה שלנו, במצבים כאלה אנו חווים את החיים ככאוס, את עצמנו מנוהלים וכמעט חסרי אונים למול מה שהחיים מציבים בפנינו, אנחנו עלולים להרגיש ריקים או נעשים חולים

3. שמירה על חיוניות החיים שלנו – "איסוף רסיסי נשמה"

חיוניות החיים שלנו היא האנרגיה ששומרת עלינו, שומרת את העניין שלנו בחיים, בלמידה ובאתגרים. חיוניות החיים שומרת עלינו בריאים ומרוצים, ומאפשרים לנו לבטוח בעצמנו. אך, בסיטואציות טראומטיות, מתמשכות או חד פעמיות, משהו בחיוניות שלנו עלול להיפגם. על-פי התפיסה השמאנית חלקיק קטן של נשמה מתנתק – חלקיק זה מסמל את השלם שהיינו טרם אירעה הטראומה, בדרך כלל החלקיק שב ומתחבר לשאר החלקים, ואז החיוניות שבה, זיכרון החוויה נותר אך הוא אינו מנהל אותנו. במקרים בהם החלקיק לא חזק והתלכד עם שאר החלקים יקשה עד לבלתי אפשרי יהיה להשיב את ברק ועוצמה החיוניות שקדמו לאירוע, וחלק מהחיוניות החיים כמו 'אובדת' ואת מקומה תופסים חסר באנרגיה תחושת "אבוד", דיכאון, חולי, חוסר ביכולת לבטוח.

האדם עלול להרגיש שיש לו 'נזילה' אנרגטית. עלול להתקשות לשחרר את הטראומה. עלול להרגיש שמשהו חסר.

מרפא שמאני יכול לעזור למצוא ולהשיב לאותו אדם את חיוניות החיים. ומי שמתחבר מחדש לחיוניות חייו, מרגיש שהחיים לגמרי משתנים עבורו.

4. תחושת שליחות או ייעוד

תחושה של שליחות או ייעוד חיונית לשמחה, לאושר. אדם שאכפת לו מהעולם ומהחברה, שרוצה לעשות משהו קטן אך משמעותי בעולם, כל אחד כראות עיניו, חש תחושת שליחות או ייעוד. אנחנו יכולים למצוא תחושת ייעוד בחיים באמצעות הוראות וידע במסע שמאני. אפשר לעשות זאת לבד ואפשר בקבוצה שמתאגדת לאותה מטרה. מרפא שמאני יכול לעזור לנו למצוא את הייעוד שלנו וזאת בתאום בין מפת הצבעים וטוטם חיות-העוצמה, שחרור מחסומים קיימים והעצמת החיובי להגשמה

במרכז האיוקה מתקיימים סדנאות וקורסים שונים: לימודי NLP, קורס רייקי, קורס רייקי ומודעות, קורס דמיון מודרך, קורס NLP, קרן הלהבה והשפע, שמאניזם פילוסופיה אינדיאנית ועוד. ואף ניתנים טיפולים אישיים באמצעות: טיפול בדמיון מודרך NLP, טיפולים משלימים למתמודדים עם מחלת הסרטן, טיפול NLP רפואת תדרים ועוד.

אל תהססו לפנות בכל שאלה ל-054-7864138 או להשאיר פרטים באמצעות טופס צור קשר ואני אחזור אליכם.