NLP להתמודדות עם לחץ וחרדה

מהו לחץ?

חיי היומיום יכולים להיות רווים בלחצים ולכן אנחנו עלולים להיתקל באתגרים שילחיצו אותנו במהלך היום. לחץ היא תחושה שנוצרת בגוף שלנו כשאנחנו חשים שמשהו מאתגר אותנו באיזשהו אופן. יש גם מקרים שבהם התמודדות עם לחץ תרגש אותנו ותניע אותנו, ואף תסייע לנו לשפר את התוצאות ואת היכולות שלנו, אם זה בספורט, לימודים, בעסקים וכד', ואפשר להתייחס אליו כלחץ בריא, לחץ מניע.

אך לחץ הופך להיות בעיה כשאר הוא הופך למצוקה, וזה קורה כאשר אנחנו חשים שאנחנו לא מסוגלים להתמודד עם לחצי היומיום, ואפילו הקטנים שבהם. הלחץ וחוסר היכולת להתמודד יכולים להיות כל כך דומיננטיים שהם עלולים להזיק ולהפריע לנו בחיי היומיום.
לרוב מצב זה נגרם מכיוון בגלל שהמחשבה וההתמודדות בתוך 'העולם הפנימי' שלנו עם אותם אתגרים יומיומיים יוצרת לחץ, ומכיוון ש'העולם החיצוני' באמת אכן יוצר הרבה אתגרים, אנחנו נשארים בתוך מעגל קסמים שמשמר את הבעיה, ומשאיר אותנו ואת הגוף שלנו כל הזמן ב'היכון'.

על אף שדיברנו עד כה על לחץ שנובע מטריגרים חיצוניים, לחץ יכול גם להיווצר מעומס רגשי בעקבות התמודדות עם חוויות חיים וצבירת מועקות לאורך השנים עד לנקודה שבה קיימת הצפה אמוציונלית. לכן חשוב להתמודד באופן מניעתי עם לחץ, מכיוון שחוץ מהלחץ שנגרם וצף באופן ברור במהלך ההתמודדויות היומיומיות, ישנו גם המצבור האמוציונלי שמביאה איתה לחץ גדול.

איך להקל על לחץ וחרדה עם NLP

חרדה ולחץ יכולים להיות תחושות פיזיות, כמו כאב או תחושת סכנה (בריחה מבעל חיים מפחיד שרודף אחרינו), או פסיכולוגית על ידי התעוררות מחשבתית – כמו המחשבה שאנחנו מאחרים לפגישה או מחשבה על פגישה עם מישהו שאנחנו מפחדים ממנו וכד'.

זהו הכוח האמוציונלי והמחשבתי שגורם לרוב המתח והחרדה בחיי היומיום העמוסים שלנו.

NLP מסייע בהקלה על לחץ וחרדה על ידי זיהוי כל הטריגרים (לעתים הם ממש בלתי צפויים), ובכך מאפשרים לנו לתכנת מחדש את הפעולות שלנו בתגובה לטריגרים הללו. ובנוסף, זה מסייע לנו לבנות כלים שיסיעו לנו להתמודד עם בעיות עתידיות דומות באופן יעיל וחיובי.

חלק מהתופעות הפיזיות שמלוות לחץ וחרדה:

· סחרחורות

· כאבי ראש

· מתח בשרירים

· דופק מואץ

· בעיות בקיבה

· בעיות בתפקוד מיני\אובדן החשק המיני

· רעד בגוף

· תשישות

· חולשה

· מכאובים שונים

· מערכת חיסונית מוחלשת

אנשים רבים חושבים שלחץ זה משהו שצריכים פשוט לחיות איתו. ממש לא! וחשוב אף להבין שלחץ וחרדה שאינם מטופלים עלולים לגרום לבעיות פיזיות ובריאותיות במהלך הדרך. חשוב ללמוד איך לנהל את הלחצים שלנו היום בכדי לשמר את הבריאות שלנו לאורך זמן.

שחרור לחץ באמצעות NLP יכול גם לסייע ב:

· התגברות על פחדים, חוסר בטחון דאגה ותסכול

· להפסיק את תחושת ה'חסר ישע' 'לא שווה' 'חסר תקווה'

· לעזור לנו להתחבר לשקט הפנימי שלנו, רוגע ולצלילות המחשבתית

· ליהנות מיחסים עוצמתיים עם עצמך ועם אחרים

· ליצור בטחון עצמי גבוה והערכה עצמית גבוהה

· להחזיר לעצמנו את תחושת החיות, את האנרגיה ואת התשוקה שלנו לחיים

· להוביל חיים מלאי עוצמה וכוח: בחיים האישיים, בחיים הגשמיים וברוחניים

במרכז האיוקה מתקיימים טיפולים אישיים באמצעות NLP ואף לימודי NLP.

אני כאן לרשותכם לשיחת התייעצות ובכל שאלה, וכמובן אתם מוזמנים להשאיר פרטים בדף צור קשר שלנו.

שלכם, דינה