NLP – איך לאחות לב שבור

מעט דברים בחיים קשים יותר מהתמודדות עם פרידה. בואו נודה בזה, פרידות זה דבר נורא! זאת אחת החוויות היותר קשות שאנחנו צריכים להתמודד איתן.

אנחנו משקיעים חלק מעצמנו ומהנשמה שלנו במערכת יחסים, זה הופך להיות חלק מהחיים שלנו וממי שאנחנו, חלק מההיסטוריה שלנו ומאיך שאנחנו מציירים את העתיד שלנו. וכשזה מסתיים, נוצרת תחושה שתלשו לנו חלק מהנשמה ומהגוף, חלק מעצמנו, וקשה לנו לרצות לדמיין את העתיד שלנו. נוצרת תחושה שאנחנו על סף תהום. וזה לא מפתיע שזה כל כך כואב, ושהתחושה שמיוחסת לזה היא שברון לב.

אבל, פרידה ושברון לב הם חלק נורמלי מהחיים שלנו, ולצערנו אף קורות לאנשים כל יום, ואפילו יותר ויותר בעידן שלנו, ניתן לראות את זה בבירור בדיווחים על כמות הגירושים השנתית.

כמעט כל אחד חווה את הכאב שמלווה בפרידה בשלב כזה או אחר בחיים שלהם, אבל אנחנו יכולים ובהחלט מחלימים ומסוגלים לאהוב שוב. אם לא היינו יכולים להתאושש, העולם היה מלא באנשים עצובים ובמצב מיוסר תמיד.

כל הורה עצוב לראות את הילד שלו עוזב את הבית כאשר הוא גדל, אבל הם משחררים אותם בגלל שהם אוהבים אותם ויודעים שאם הם יעמדו בדרך שלהם, הם יעכבו את הסיכוי שלהם לגדול ולהתבגר. הם אוהבים אותם מספיק בשביל לשחרר אותם ולתת לצרכים ולרצונות שלהם ביטוי יותר משל עצמם. ועל אף שהרבה יותר קשה לעשות את זה עם בת\בן זוג, אפשר ללמוד מהעיקרון הזה הרבה.

חלק עיקרי וחשוב בהחלמה טמוע בהפנמה שכל דבר מגיע לקצו. כל מערכות היחסים, לא משנה עד כמה חזקות, נפלאות, נכונות וטובות הן, יסתיימו בשלב כזה או אחר, אם בנסיבות שונות או במוות חלילה. אבל היכולת שלנו להתאושש ולאהוב שוב היא עקבית ולעולם לא מסתיימת.

אנשים רבים חשים שהם הצליחו להעצים ולהיות בטוחים בעצמם בזכות מערכת יחסים עם מישהי\ו ספציפי\ת, אבל אף אחד\ת לא באמת יכול להרוויח בטחון אמיתי ממשהו, שבאופן טבעי, יסתיים בשלב כזה או אחר. בטחון יכול לבוא רק ממשהו עקבי, וליצור ייסורים נוספים כאשר מערכת היחסים מסתיימת\אינה קיימת יותר.

בת\בן זוג מסייעים לנו, במקרים רבים, להרגיע קשיים שלנו עם עצמנו, במקרים כאלו, פרידה היא לא רק מייסרת וקשה, אבל גם יכול להיות לה אפקט הרסני.

הסיבה העיקרית לזה היא, שלא משנה איזה קושי\אתגר יש לנו עם עצמנו, אנחנו לומדים באופן טבעי לבד את הדרך להתמודד איתו. בת\בן זוג מיוחדים לא רק מסייעים לנו להתמודד עם אותם קשיים ביתר קלות, אלא גם מדכא אותם. הם גורמים לנו לחוש נחשקים, עוזרים לנו להרגיש מאהבים נהדרים, וראויים להיות נאהבים.

הם עוזבים, ואז אנחנו חוטפים מכה, אנחנו לא רק מאבדים את האופן שבו הם מסייעים לנו לדכא את ההתמודדות עם הקשיים, אבל גם אנחנו חשים חסרי כלים להתמודד איתם בעצמנו, ואנחנו צריכים להתרגל אליהם שוב.

שחררו את זה! השתמשו בכאב הגדול שמלווה בפרידה בכדי לחזק את עצמכם להשלים עם עצמכם, ולהחזיר לעצמכם את הביטחון העצמי אחת ולתמיד. אל תהיו תלותיים, אל תגדירו את עצמכם על פי הפערים שלכם שמישהו אחר סוגר לכם, במקום, היו שלמים, בכוחות עצמכם! חפשו את החברה הקבועה שאתם רוצים לידכם, לא זקוקים לה. בסופו של דבר, הכאב הזה יתפוגג, ואף תמצאו את עצמכם במערכת יחסים יותר טובה עם "אדם שלם" אחרף בדיוק כמוכם.

לעתים קרובות, כשאנחנו לא רוצים שמערכת יחסים תסתיים, וזה קורה בכל זאת, אתם תאחזו בכאב, בכדי לא לשחרר ולתת להפנמה שזה באמת נגמר. אנחנו נחשוב ונפנטז על הבת\בן זוג האבוד, שהם באים מתחננים ומבקשים לקבל הזדמנות שניה, כי הם הבינו את הטעות שהם עשו. ממש לא רעיון טוב! זה רק מעצים ומשאיר את ההתמודדות עם הכאב. התמקדו בעצמכם, ומה שהם "עשו" לגרום לכם להרגיש שלמים, ועבדו את להשלים את עצמכם בעצמכם.

זכרו אתם פיזית אותו הדבר עכשיו כמו שהייתם לפני שכאבתם את האובדן על הבת\בן זוג האבוד, רק שעכשיו אתם לא רגילים להיות רק אתם, אלא רגילים להיות אתם והבת\בן זוג ביחד.

יש עוד המון תפיסות מוטעות ופחדים שמעכבים ומקשים, הרבה יותר מהנדרש, בכדי להתגבר על פרידה.

אמונה שהבת\בן זוג היו הנפש התאומה שלכם, האחת\ד והיחיד\ה שלכם. כשאנחנו תינוקות, אמא שלנו היא האחת והיחידה שלנו. יש כל כך הרבה אנשים בעולם הזה, האם פגשתם את כולם? אותו בת\בן זוג אבוד היה אחד מהטיפוסים המתאימים לא הטיפוס המתאים.

מה אם אני לא אתאהב שוב? האם זאת היתה הפעם היחידה שהתאהבתם? אפילו אם זה המקרה, אין זה אומר

שלא תוכלו להתאהב שוב. אנשים מתאהבים, כל יום.

מה אם אהיה לבד לנצח? מנו 3 אנשים שהיו לבד במשך 5 שנים, שלא מבחירה.

מחשבות מהסוג הזה יכולות רק להוביל לאבדון, ולא להתמודדות ראויה עם כאב שמלווה בפרידה.

לאנשים רבים, על אף שהם שבורי לב, מערכת היחסים היתה לא בריאה, והסוף היה בלתי נמנע. לאחרים הכאב שמלווה בפרידה אינו חדש או מפתיע, והם מצאו את עצמם בסיטואציות כאלו הרבה פעמים. במקרים כאלו יכול להיות שהם סובלים מ"התמכרות לאהבה" שזה בעצם מצב מתקדם של תלותיות.

בשביל עזרה ראשונה, עשו פעילות גופנית בכדי להציף את הגוף שלכם באנדורפינים, שתסייע לכם להרגיש טוב יותר. התחילו להשתתף בפעילות חדשה, כמו מציאת תחביב חדש או קורס\סדנה שתמיד רציתם לעשות או התנדבות. זה יעצים גם את המעגל החברתי שלכם, יסיח את דעתכם ואולי אפילו יאפשר לכם להכיר מישהו חדש. טפלו בעצמכם, אכלו טוב, שנו טוב, והיו גאים ותאהבו את עצמכם ואת איך שאתם נראים. זכרו שאתם בתקופת אבלות, וזהו תהליך, וזה יקח לכם זמן להחלים.

NLP בהחלט יכול לסייע לכם להפחית את זמן ההחלמה, ואני כאן בשבילכם לכל שאלה.

במרכז האיוקה מתקיימים טיפולים אישיים באמצעות NLP ואף לימודי NLP.

אני כאן לרשותכם לשיחת התייעצות ובכל שאלה, וכמובן אתם מוזמנים להשאיר פרטים בדף צור קשר שלנו.

שלכם, דינה