10 דרכים לעשות שימוש יעיל ב-NLP

1. להבין וליהנות מהעצמה ב-NLP
שליטה ב-NLP היא לא דבר קל לעשות. רובנו לא מצליחים אפילו לשלוט במוח שלנו, לפעמים אפילו בכדי להוציא את עצמנו מהמיטה בזמן בבוקר, שלא נדבר על להצליח לשנות לחלוטין את השליטה שלנו במוח המודע. המדריך הקצר הזה ינסה להסביר לכם איך ליהנות מהעצמה שנותנת לכם השליטה במודעות באמצעות NLP.

2. יש לדעת מהו NLP
הרבה דיסאינפורמציה הופץ על NLP, ומסיבות טובות: זה מסוכן, לא לכם ולי כמובן, אבל לכל תעשייה שצריכה שתהיו תלויים בה, כזאת שלא רוצה שתהיה לכם היכולת לטפל בעצמכם, לעזור לעצמכם לחיות יותר טוב.

3. חשוב להבין: NLP עובד!
כולנו מכירים את הסיפור של הפיל הורוד, אני אומר פיל ורוד, ואתם תחשבו על פיל ורוד. זה בלתי נמנע, הרעיון הפשוט הזה של Garbage In Garbage Out (GIGO), בהשאלה ממושגי עולם המחשבים, יכול להיות זהה לבסיס ה-NLP. במקום להצביע ולהאשים את הבעיות שלכם ואז למצוא פתרון, NLP מזהה שיש מקור שנכנס לתוך הראש שלנו, ומזהה את היכולת שלנו לשנות את זה, ואז לתת לנו את הטכניקה בעזרתה נעשה את השינוי.

4. דעו את ההיסטוריה של ה-NLP ואת האופן בו הוא התפתח
ריצ'ארד בנדלר וג'ון גרינדר אולי לא ידעו לאן הם נכנסים ב-1975 כשהם יצרו את ה-NLP. היום NLP הינו תחום שסוחף רבים בכל העולם. וכש-NLP התפתח רבות אל תוך הזמן שלנו, תמיד חשוב לחזור אחורה למקורות של הטכניקות שאנחנו רואים כיום.

5. למדו מהמאסטרים
כשאתם חושבים על המאסטרים של ה-NLP, אתם בטח חושבים על אנשים כמו ריצ'ארד בנדלר, ג'ון גרינדר, טוני רובינס, פול מקאנה ודארן בראון. ובזמן שאלו אנשים שאכן הצליחו לגרום להפצה ולפופולריות של ה-NLP, אם אתם מחפשים לשלוט בכללי הבסיס של NLP כדאי לבדוק דוקא אצל אנשים כמו קוני ריי אנדרס, רוברט דילטס, צ'ארלס פאולקנר ושלמה וקנין – כולם כתבו ספרים מצויינים להבנה ולשליטה בקונספט ה-NLP.

6. חשוב לדעת שאין רק דרך אחת לשלוט ב-NLP

ברגע שתתחילו להיות מעורבים ממש לעומק עם NLP, אתם תבינו ש-NLP היא דרך פתוחה ללא סוף עמוסה באפשרויות כמו המוח האנושי עצמו. רוצים לשלול פחד לגמרי? זה לגמרי אפשרי. רוצים ליצור אהבה לפעילות גופנית? יש גם טכניקה לזה. חושבים שאתם לא יכולים להעמיק באסטרופיזיקה? תחשבו שוב. לכל אחת\ד הנתיב שלה\ו וההעדפות שלה\ו. בחרו בשלכם והשתמשו ב-NLP ככלי, לא כתנ"ך.

7. ה-ת-נ-ס-ו
ברגע שיהיה לכם את הכלים הבסיסיים, זה יהיה הזמן ללכלך את הידיים. אם אתם מרוכזים בעצמכם, תתכוננו להתחבר עם המחשבות והרגשות הכי פנימיים שלכם. בשביל אנשים מסויימים זאת תהיה הפעם הראשונה שהם מאתגרים את האמונה הפנימית שלהם בקשר לאופן שהם רואים את העולם, האופן בו הם פועלים והיכולות שלהם. זוהי אינה הגזמה, זה עלול להיות מפחיד לגלות את היכולות שאתם עלולים לגלות.

8. יצרו ומצאו את הדרך שלכם

ברגע שהתחלתם להכיר את האופן שבו המוח שלכם עובד, ואתם שולטים בטכניקות ה-NLP, אתם תרצו להפיץ את מה שגיליתם. זכרו NLP אינו דוגמתי, בתחום בו מנסים להבין את המוח עובד ומתוך כך ליצור מעין מפה או מדריך הפעלה, אנחנו רק מגרדים את השטח.

9. הרחיבו את הגבולות שלכם
עכשיו דברים מתחילים להיות מהנים. כשאתם מבינים שלפוטנציאל המוח האנושי אין גבול, מה תעשו? אם תוכלו להיות מי שתרצו, במי תבחרו להיות? אם יש משהו שלא נעשה לפני, למה לא לעשות אותו? לרוב האנשים זה יותר מידי. למידת טכניקה או שתיים בכדי להתגבר על פוביה יספיקו לאנשים רבים, אבל כשזה בא לשליטה ב-NLP התקרה אינה קיימת.

10. ת-ה-נ-ו
זהו הצעד הכי חשוב! בין כיבוש העולם, התמודדות עם הפחדים שלכם, והתשוקה שלכם לעוגת קרם קוקוס, זכרו שהחוויה תהיה מה שתעשו ממנה. איך שתיגשו ל-NLP צריך להיות בדיוק כמו שאידאלית תרצו להרגיש לגבי החיים עצמם. אל "תגרמו" לזה לעבוד, אל תעשו את זה נוקשה, תהנו ותעשו את זה ש-ל-כ-ם. מפה תגיע ההצלחה שלכם.