רפואה משלימה לחולי סרטן

רפואה משלימה לחולי סרטן

טיפולי הרפואה המשלימה לחולי סרטן משלבים עבודה עם כלים וטכניקות:

רייקי\הילינג, דמיון מודרך, NLP ,IEMT ,EMI, ריפוי בקו-הזמן.

התמודדות עם קבלת המחלה, התהליכים והטיפולים הנלווים למחלות הסרטן, ועד להבראה - הינם אתגר, אתגר המלווה בשינויים ומכתיב צרכים חדשים, כגון: שינוי דפוסי חשיבה, אמונה, הרגלים באורח החיים, התמודדות עם הסביבה ולעיתים גם עם הסביבה הקרובה, תעסוקה ועוד.

כל אלה מכתיבים צורך בגיוס משאבים, תעצומות נפש, קבלה, ובעיקר נדרשת מהמטופל ומסביבתו הקרובה סובלנות וסבלנות, אהבה, תמיכה, חיזוקים, העצמה ואפשור מרחב החלמה.

בשנים האחרונות מתברר שיותר ויותר חולים במחלות הסרטן ששלבו והעצימו את הטיפול במחלה בטיפולי רפואה משלימה קיבלו טוב יותר, וקל יותר את הטיפולים הקונבנציונאליים השוטפים והשינויים שנדרשו להם.

החולים התמודדו ביתר הצלחה עם תקופת המחלה, ותהליכי ההחלמה מהמחלה .
תוצאות טובות מושגות כאשר טיפולי הרפואה המשלימה ניתנים לפני, בזמן, ואחרי הטיפולים הקונבנציונאליים.
טיפולים רפואה משלימה מסייעים בחיזוק המערכת החיסונית, בהתמודדות טובה\קלה יותר עם סימפטומים נלווים כגון: בחילות\הקאות, עצירות\שלשולים, ירידה בתאבון, כאבים, עייפות ותשישות פחד וחרדה.

מחקרים רבים מגלים כי הרפואה המשלימה תורמת לעמידותם של החולים בפני הטיפולים הכימותרפיים והקרינתיים; ולמזעור תופעות הלוואי שמהן הם סובלים; ובעיקר -לשיפור באיכות חייהם.

טיפולי רפואה משלימה לחולי מחלות הסרטן מותאמים לכל חולה ובאופן אישי, בהתייחסות לסוג, מאפייני המחלה ופריסתה בגוף -ולתהליכי הטיפול הניתנים ע"י הרפואה הקונבנציונאלית.

הרפואה המשלימה מתייחסת בהתאמתה את הטיפול :
לאדם- בהתבוננות כוללת על כל רבדיו: הפיזי, רגשי, מנטאלי, ונפשי.
למחלה– מאפייני המחלה ופריסתה בהתבוננות הוליסטית של "מפת המטופל".
לתהליך הטיפול הקונבנציונאלי– מעקב לתרופות ולתהליכי הטיפול האונקולוגי - הכימותרפיים והקרינתיים.
לסביבה\משפחה- בהתבוננות ההוליסטית מקום והתייחסות לסביבתו הקרובה של המטופל כחלק מהתהליך הטיפולי וההחלמה.

רבות נחקר ונאמר על הקשר שבין הגוף והנפש, ועל השפעת גורמים כמו חרדה, לחץ ודיכאון על מערכות פיזיולוגיות כמו מערכת החיסון ועוד. רפואה משלימה בראייתה את הגוף והנפש כמארג אחד, מעודדת את יכולות הגוף להתמודד למול מחלות, טראומות. ומחזקת את היכולות הטבעיים של הגוף להירפא.

כיום, ולאחר תהליך של מספר שנים, מאמצת הרפואה הקונבנציונאלית לתוכה את הרפואה המשלימה. יותר ויותר מחקרים על יעילות השילוב בין השתיים נעשים ואנשים רבים צורכים אותן יחדיו לשיפור איכות החיים. הבריאות חשובה, אך איכות החיים מסתבר, חשובה לא פחות. הרפואה הקונבנציונאלית פותחת שעריה, תומכת ומעודדת קבלת טיפולי רפואה-המשלימה, ובארץ הוקמו מספר מרכזים לרפואה-משלימה בבתי החולים הפועלים בתאום עם המחלקות האונקולוגיות.

טיפולי הרפואה המשלימה אינם חלופה ואינם באים במקום הטיפול הקונבנציונאלי, הרפואה המשלימה כשמה כן היא, משלימה את תהליך הטיפול הקונבנציונאלי מחזקת ותומכת את המטופל בראיית כל היבטי המחלה הפיזיים רגשיים ומנטאליים

באתר זה יועלו מחקרים שנערכו בארץ ובעולם בנושאי\תחומי הרפואה המשלימה, יינתנו המלצות לספרים העוסקים בנושא. נעדכן בפעילויות, כנסים ומפגשים בתחומי הרפואה משלימה.

מוזמנים לכתוב, לשאול, להתייעץ, לשתף בטלפון 054-7864138 או באמצעות טופס צור קשר ואני אחזור אליכם.

בברכת האור והאהבה,
דינה כספי