רייקי

מה קורה בזמן טיפול רייקי
מחקר בלתי תלוי שנערך ע"י ד"ר רוברט בקר וד"ר גו'ן צימרמן במהלך שנות השמונים, ובחן את המתרחש בשעה שמתרגלים טיפולי רייקי
הם גילו שלא רק זו שתבנית גלי המוח של המטפל והמטופל הסתנכרנו במצב אלפא, מאפיין של רגיעה עמוקה ומדיטציה, אלא גם שהם פועמים בהתאמה עם השדה המגנטי של כדור הארץ, הידוע גם בשם "תהודת שומן". במהלך זמן זה, השדה הביומגנטי של ידי המטפל חזק לפחות פי 1000 מהרגיל, ולא כתוצאה מזרם חשמלי פנימי של הגוף טוני בונל (1997) רומז כי החיבור של שדות האנרגיה בין המטפל לכדור הארץ מאפשר למטפל למשוך אליו "מקור אינסופי של אנרגיה" או "שדה מגנטי אוניברסלי" באמצעות "תהודת שומן". פרופ' פול דייויס וד"ר גו'ן גריבן במגזין "מיתוס החומר" (1991) דנים ב"יקום החי" אשר בו הכל מחובר ב"רשת חיה של תלות הדדית" מנקודת מבט של פיזיקת הקוואנטים. כל זה מעודד את התחושה האישית של "אחדות" ו"הכרה מורחבת" אליה מתייחסים אלו אשר מקבלים או מטפלים בעצמם באופן קבוע ברייקי.
צימרמן (1990) בארה"ב וסאטו (1992) ביפן חקרו עוד את הרטט החזק של השדה הביומגנטי אשר נפלט מידיהם של העוסקים באנרגיות בשעה שהם עובדים. הם גילו שהפעימות הן באותו תדר של גלי המוח, ונעים בטווח של בין 0.3 עד 30 הרץ, ומתמקדים בעיקר באזור 7-8 הרץ - מצב אלפא. מחקר רפואי בלתי תלוי הוכיח כי טווח זה של תדירויות מעודד ריפוי בגוף, כאשר תדירויות מסויימות מתאימות לסוגי ריקמה שונים. לדוגמה, 2 הרץ מעודד התחדשות של עצבים, 7 הרץ מעודד צמיחת עצמות, 10 הרץ מעודד החלמת רצועות וגידים ו-15 הרץ מעודד היווצרות כלי דם. ציוד פיסיותרפיה המבוסס על עקרונות אלו תוכנן כדי לסייע בחידוש רקמות רכות, וטכנולוגיית אולטרסאונד מנוצלת בדרך כלל כדי לנקות עורקים סתומים ולפורר אבנים בכליות. בנוסף, דבר ידוע כבר שנים רבות הוא שהנחה של סליל חשמלי מסביב לשבר המסרב להתאחות ימריץ את צמיחת העצם ואת החלמתה
.בקר מסביר ש"גלי מוח" אינם תחומים לאזור המוח בלבד אלא נעים בכל הגוף באמצעות מערכת סב עצבית - מעטפת של רקמה חיבורית העוטפת את כל העצבים. במהלך הטיפול, גלים אלו מתחילים בפעימות חלשות יחסית באזור מוח הביניים
של המטפל, וצוברים כוח בשעה שהם זורמים אל העצבים ההיקפיים של המטפל, כולל בידיים. השפעה זו משתקפת בגוף האדם שמקבל את הטיפול, ובקר רומז שמערכת זו, יותר מכל מערכת אחרת, מסדירה תיקון של חבלות ומביאה לאיזון מערכות הגוף. דבר זה מדגיש את אחת התכונות המיוחדות של הרייקי (וטיפולים אחרים) - שהן המטפל והן המטופל מקבלים את תועלות הטיפול, אשר הופך אותו ליעיל ביותר.

מעניין לציין שד"ר בקר ערך את מחקרו על מערך של אנשים מתרבויות שונות בכל העולם, ולא משנה מהם אמונותיהם ומנהגיהם, או כמה מנוגדים היו הרגליהם, כל התוצאות היו זהות. חלק מהפופולריות הגוברת של הרייקי נובע מכך שהוא אינו כופה מערכת של אמונות, ולכן ניתן לשימוש על ידי אנשים מכל רקע או אמונה, או כלל ללא אמונה. עמדה ניטראלית זו הופכת את הרייקי למתאים במיוחד לסביבה רפואית.

המאמר מאת: טמישה סברינה , איחוד הרייקי הבריטי
המאמר המקורי:http://www.reikiteaching.co.uk/page10.html
תרגם לעברית: נמרוד קדם.

מרטין לסל, כתב של Passport Sante כותב שב-9 ליוני 2004 נערך מחקר של 6 שבועות על 45 אנשים בגילים 19 עד 78 שנה.
(Shore AG, Long-Term Effects of Energetic Healing in Symptoms of Psychological Depression and Self-Perceived Stress )
על השפעת הרייקי על הסימפטומים של הדיכאון ושההשפעה שנמשכה עד שנה לאחר סיום הטיפולים.
המשתתפים התחלקו ל3 קבוצות באופן אקראי.
האנשים בקבוצה הראשונה קבלו טיפולים רייקי גופנים פרטניים.
האנשים בקבוצה השנייה קיבלו טיפולי רייקי מרחוק,
האנשים בקבוצה השלישית קיבלו טיפולי רייקי דמו מרחוק (פלצבו)
כל משתתף קיבל טיפול רייקי שבועי של 60 עד 90 דקות לשבוע על ידי אחד מבין ה-12 מטפלים במשך 6 שבועות. כל מטפל טיפל בשיטה זהה לצורך המחקר.
לפני כל טיפול, המשתתפים התבקשו למלא שאלון שבדק 3 נתונים : עוצמת הדיכאון לפי( Beck Depression Inventory ), רמת הייאוש
לפי( Beck Hopelessness Scale) ורמת המתח לפי Perceived Stress Scale ).)
לאחר שנה, המשתתפים מילאו אותו שאלון כדי לבדוק מצבם לפי אותם 3 הקריטריונים.

הובחן ירידה משמעותית ב-3 המידות (דיכאון, ייאוש ומתח) בקבוצה הראשונה והשנייה. לגבי קבוצה שלישית, לא היה שום שינוי משמעותי.

ניתן לקרא בפרטים על המחקר ב: Alternative Therapies, May/June, Vol.10, No.3, 2004' pages 42 to 48.
במרכז האיוקה מתקיימים קורס רייקי וקורס רייקי ומודעות.