רייקי – רקע והיסטוריה

רייקי - קצת היסטוריה ורקע

רייקי הינה שיטת ריפוי עתיקה, בת אלפי שנים.קיימות עדויות לכך שנעשה שימוש בשיטה על-ידי נזירים טיבטים לפני 2300 שנה, ישו, אלישע הנביא, בודהה, הכוהנים במצרים העתיקה, בני-אור שחיו באזור קומרן - כל אלה ועוד ידעו את החיבור והעבודה עם אנרגיית הרייקי, ידע שעבר כ"תורה שבעל-פה".

במאה ה-17 מיקאו אוסאי מגלה מחדש את הידע על אנרגיית הרייקי, ומבלה את שארית חייו בלימוד השימוש בכוחה של הרייקי, ובהקניית הידע לאחרים.

שיטת הטיפול של אוסאי הינה פשוטה, אך מאוד עוצמתית, בקלות ניתנת ומתקבלת ע"י כולם.

ניתן להגדיר את הרייקי ככוח חיים אוניברסלי, וכשיטת טיפול מזוקקת. רייקי מרפא את כל מה שחי ויש בו כוח חיים, כולל: בעלי חיים, אנשים, צמחים, פרחים, ירקות וכו', ואף ניתן להודות באמצעותו על דברים כמו ארוחה, מכתב ששולחים וכד'.

מדעית רייקי מפיק שדה אנרגיה אלקטרו-מגנטית מעודן אותה ניתן לאתר, ונעשה בו שימוש על מנת לעורר את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף. מקור המונח רייקי בא מהמילה רקו-קיי מיפנית. רקו – היא אנרגיה מאונכת זורמת וקיי- היא אנרגיה מאוזנת שזורמת מתוך ודרך הגוף. רקו-קיי היא האומנות והמדע של הריפוי העצמי.

רייקי תומך ביכולות הטבעיות של הגוף לריפוי עצמו בכל מישור. במישור המנטלי, הרוחני, הפיזי והרגשי. שחרור אנרגיה חסומה, ניקוי הגוף מרעלים. סיוע בהעלאת המודעות העצמית, חיזוק המערכת החיסונית וכו'.

רייקי – הגדרה

ניתן להגדיר רייקי כאנרגיית כוח חיים מודרכת – זאת תהיה ההגדרה הכי מקובלת שמסכמת בקצרה את החוויה של אנשים מהאנרגיה. זאת המודעות האלוהית הנקראת ריי שמנחה את כוח החיים הנקרא קי ובתמצית רייקי.

רייקי – תבונה רוחנית

משמעות המילה הינה אוניברסלי, ז"א נוכח בכל מקום, והינה הגדרה כללית של המילה. ליפנים יש כמה משמעויות למילה ובכמה רמות, והמשמעות המקובלת יותר על מטפלי רייקי הינה תובנה רוחנית גבוהה והידיעה שהיא באה מהאל והכל יודע. המילון היפני מגדיר את הריי כ'אלוהי', 'על טבעי', 'אור החיים', אדם או ישות עם כוחות על טבעיים וכו'

קי – כוח חיים

קי משמעותו אנרגיה. אנרגיית החיים החיונית הלא מוחשית המחברת עם ובים כל הדברים, מניעה ומנפישה חיים והיא האנרגיה הרגשית, המחשבות והרוחניות שלנו. זוהי אנרגיה שעוברת בערוץ לאורך הגוף שלנו ומנחית מכוונה או מאני מורם.

לימודים רבים נעשו על קי כאנרגיית החיים. לדוגמה: ישנם אמנים חומריים משתמשים בקי כמסייע להתפתחות המנטלית שלהם; תרגילי נשימה מדיטטיביים הנקראים פראניאמה מתרכזת בקי; שאמאנים משתמשים בקי בשביל ליצור מודעות נפשית.

האם רייקי הוא דת?

רייקי הוא מערכת טבעית של ריפוי, רוחנית בטבע ולא בדת. אין לה סט כללים אותם יש לקיים, והיא אינה תלויה בקיומה של אמונה. היא מסייעת לשיטות טיפול אחרות ועוזרת לאיחוד המחשבה גוף ונשמה, ותורמת להרמוניה ואיזון למטופל ולסובבים אותו.

איך רייקי מרפא?

רייקי מטפל בכך שהוא זורם דרך המקומות הפגועים של האנרגיה, ומטעין אותם באנרגיה טובה. הוא מעלה את רמת הויברציה של שדה האנרגיה בתוך ומחוץ לגוף, ובכך מנקה, מישר ומרפא את דרכי האנרגיה, ומאפשר לכוח החיים לזרום באופן תקין ובריא.

במה ניתן לטפל?

רייקי הוא עוצמתי ועדין. בהיסטוריה ארוכת השנים שלו הוא סייע לרפא כמעט כל מחלה מוכרת ופציעה, כולל בעיות קשות כמו טרשת נפוצה, מחלות לב, סרטן, בעיות עור, חתכים, חבורות, כאבי ראש, התקררות, שפעת, כאבי גרון, כוויות שמש, עייפות, אינסונמיה, אימפוטנציה, אי פוריות, בעיות זיכרון, אסתמה ועוד רבים.

זה תמיד עובד, תורם ומסייע בשיפור האפקטיביות של כל טיפול אחר. רייקי ישפר את התוצאות של טיפולים רפואיים שניתנים במקביל, בכך שהוא מסייע להורדה של תופעות לוואי, להורדת תחושת כאב ולחץ, ומסייע ביצירת תחושה אופטימית.

כמובן שיש עוד רבות לספר על סגולותיו של הרייקי. ונעשה זאת עוד בהמשך 🙂