רייקי – עדויות אישיות

רייקי – סיפורי הצלחה
על אשה אחת, התמודדות עם סרטן ורייקי
"כשאובחנתי במאי שיש לי סרטן השד, והתמלאתי בפחד רב, חברה הציעה לי שאתחיל טיפול רייקי לפני שאתחיל טיפולי כימותרפיה. אחרי טיפול הרייקי הראשון שלי הרגשתי רגועה ובשליטה וזה ליווה אותי בהמשך המסע שלי".
"לפני שהתחלתי טיפולי כימותרפיה האונקולוג שלי אמר לי שהגידול אגרסיבי, ושאחרי הטיפול הרביעי הם יבצעו סריקה לבדיקה עם הגידול התכווץ. קיבלתי טיפול כימו בשבוע שלאחר מכן ומספר ימים לאחר מכן הבחנתי שהגידול נהיה קטן משמעותית. היתה לי פגישה עם הרופאה המלווה שלי, והיא היתה מאוד מרוצה שהגידול שלי נהיה קטן אחרי טיפול אחד בלבד".
אותה אשה החליטה להתאמן על טיפול עצמי באמצעות רייקי:
"שבוע אחרי טיפול הכימו השני שלי לא יכולתי להרגיש את הגידול. אחרי שדיברתי עם הרופאה המלווה שלי, הוחלט שאין צורך שאעשה סריקות עד לתום הטיפול שלי באוקטובר".
"אני יצאתי מבית החולים מלאה בכל כך הרבה שמחה, זה היה כאילו ריחפתי באוויר. האשה הראשונה אליה רצתי היתה המלאך שלי: מטפלת הרייקי שלי. ברור לי שהכימו הכרחית, אבל גם ברור לי מאוד שהרייקי סייע לי לנפש, לגוף ולהחלמה."
רייקי הציל אותי
"מאז שהייתי קטנה סבלתי מחרדות, מפרספקטיבה לאחור אני יכולה להבין את הגורמים לכך, ועל אף שהייתה לי ילדות נהדרת ומשפחה אוהבת, תמיד ריחף מעלי ענן גדול ושחור. עד שהגעתי לאוניברסיטה החרדה כבר היתה ממש בלתי נסבלת ואפילו הדיכאון כבר מישמש ובא. כמו שעשיתי כמה שנים לפני פניתי לטיפול פסיכולוגי, שיגאל אותי מיסורי.
הרופא נתן לי מרשם לכדורים נגד חרדה בכדי להקל על הסימפטומים, על אף שרק המחשבה על צריכת כדורים עוררה בי חרדה. ועל אף שרציתי שהעננה תתפוגג, ושהמחשבות הקשות שרצות בראש שלי ילכו, מהרגע שלקחתי את הכדורים לא הייתי אני, פשוט הפכתי לסוג של זומבי. זומבי לתחושות שלי, ולחיים בכלל.
חודשים של ניסיונות עם כדורים שונים עלו לי בכך שהפכתי להיות צל האדם שפעם הייתי. נוכחת נעדרת. כל מה שעשיתי זה לשים את חיוך מעושה למשפחה ולחברים שלי עד שאוכל להגיע לבית החמים שלי ולשקוע בייסורים שלי באין מפריע.
הדיכאון שלי חנק אותי ולא ראיתי כל תקווה עד ששקלתי ברצינות מספר פעמים פשוט להרים ידיים. כעסתי וריחמתי על עצמי, היאוש היה גדול עלי, וחשתי שלא בחרתי בזה, אז למה אני צריכה לסבול כל כך.
בסופו של דבר לא בחרתי לעשות מעשה קיצוני, כי על אף שהייתי בתוך ערפילי כדורים, ידעתי בתוך עמקי נשמתי, שיש עוד אור, גדול כאור השמש, שעוד רוצה ומחכה לזרוח. כי כנראה איכשהו יועדתי לחולל שינוי בחיי אנשים אחרים, ואת מה שקרה בשנים שלאחר מסתמן כנס גלוי!
קולגה של אמא שלי נתנה לה עלון לסוג של טיפול אלטרנטיבי. אמא שלי קראה את זה בעניין ובראש פתוח, מתוך רצון להציל את הבת שלה. בעלון היו כתובים פרטים של אשה מחלק אחר של המדינה, המתמחה בטיפול אלטרנטיבי המוגדר כ"רייקי".
רייקי מאזן את הצ'קרות (אנרגיה המרוכזת בגוף) ולכן מסוגלת לטפל בבעיות פיזיות, מחסומים רוחניים, ואפילו טראומות רגשיות. קבענו פגישה, ונסענו שעה וחצי לטיפול של שעה. תמיד הייתי בנאדם רוחני, ולכן הלכתי לטיפול בראש פתוח. התחברתי למטפלת מיידית. ובמשך השנה שלאחר מכן הגעתי אליה לטיפולים. כל מפגש היה סוחט, כיוון שהגוף, המחשבה והנשמה שלי חוו כל מעבר אנרגטי שהתחולל בתוכי.
הערפל התחיל להתפוגג לאחר מספר חודשים של טיפול הפחתתי בהדרגה את התרופות שלי, בליווי של הרופא שלי כמובן, ותוך שנה הייתי נטולת תרופות לחלוטין. זה היה לפני מספר שנים. עד לרגע זה, אין ולא היה לי צורך בתרופות שוב.
אני באמת מאמינה שהלקחים הכי חשובים נלמדים מהחוויות שגורמות לנו הרבה כאב, כי אחרת איך נלמד להבחין בהם.
לאחר זמן מה מצאתי את עצמי שוב במצוקה, כשקיימתי מערכת יחסים זוגית קשה מאוד, ולא ידעתי מה נכון ומה לא נכון. איבדתי את עצמי. מתוך יאוש פניתי לרייקי מאסטר מקומית, ואת רוב זמן הטיפול בילינו בלשחרר את הטראומה הנפשית שלי. לאט לאט הצלחתי להיות מעט יותר צלולה בכל הכאוס בו הייתי, וחזרתי לנשום. ומתוך החוויה הזאת פתאום הבנתי כי הייעוד שלי הוא לסייע לאנשים אחרים.
כל כך הרבה השתנה מאז, סיימתי את מערכת היחסים המאוד קשה הזאת, אספתי את עצמי והפכתי להיות מטפלת רייקי בעצמי, שמציעה סיוע לאנשים שסובלים מחרדה ודכאון. רייקי הוא מתנה גדולה עבורי, ואני מוקירה תודה על האפשרות לחלוק ולסייע לאנשים אחרים באמצעות רייקי.
אני חייבת את חיי לרייקי, אני חיה חיים בריאים, שמחים ומלאי הגשמה עצמית, והכל תודות למסע המדהים שעברתי, והתמיכה והאהבה של המשפחה והחברים שלי. המטרה שלי היא להפיץ את הסיפור שלי ואת המסר ולהאמין שזה יגיע למי שהכי זקוק לזה."
סיפורה של סטפני קולטי.
במרכז האיוקה מתקיימים קורס רייקי וקורס רייקי ומודעות