פתיחה ואיזון צ’אקרות

בגלל גורמי מתח יומיומיים, יכול להיגרם חוסר איזון בין המודע והגוף שלנו באופנים שונים. פעמים רבים סימני ההיכר יהיו פיזיים ואנחנו נחוש ברע, מה שכמובן יפגע לנו ברמת האנרגיה.

אחת הדרכים הטובות להתמודד עם תחלואות הגוף היא בריפוי וטיפול באנרגיות הגוף ובתבניתיות של החזרה של התחלואות שלנו, כמובן בהנחה שאותה פגיעה\מחלה לא נגרמה על ידי גורם פיזי וחיצוני כלשהו.

הסיבה שניתן לטפל בבעיה פיזית באמצעות איזון האנרגיה היא, הוא מכיוון שמצבנו הפיזי הוא בעצם ראי למצבנו האנרגטי ולחוסר האיזון בו. תחלואות נוטות להופיע קודם בגוף האנרגטי שלנו. כשיש לנו בעיה פיזית כלשהי זה בדרך כלל הדרך של הגוף שלנו להוציא את הקשיים המנטליים והנפשיים שלנו, להם לא נתנו מספיק מקום. לכן, מאוד חשוב וחיוני לשמור על מערכת צ'אקרות מאוזנת.

כאשר מגיע מטופל עם כאבים, שאינם נגרמים ממכה כלשהי, כמו כאבים בחזה, בצוואר, בעיות עיכול וכד', ניתן לרוב לגלות שישנה איזו חסימה רגשית, או אופן איפוק קיצוני.

האם אי פעם תהיתם איזו צ'אקרה מסמלת ושייכת לבעיות\פתרונות מסויימים? להלן פירוט קצר של כל צ'אקרה ואיך ניתן לזהות חוסר איזון שיכול לבוא לידי ביטוי באופן אמוציונלי, רוחני ופיזי כמובן:

הצ'אקרה הראשונה – השורשית

ממוקמת בין איבר המין ופי הטבעת, הצ'אקרה השורשית מסייעת בהתמודדות עם נושאים הקשורים בזהות, החיבור לשורשים, הישרדות. כאשר הצ'אקרה השורשית אינה מאוזנת, ישנם פחדים שיכולים לגרום לתחושה של חוסר יכולת לשרוד, חשש ממצב פיננסי וחשש מחוסר יציבות משפחתית.

חסימה באזור זה נגרמת לרוב בעקבות טראומות כמו בעיות משפחתיות, שינויים דרמטיים בחיים, לפעמים יצופו בעיות כמו כאבי גב תחתון, בעיות במערכת החיסונית, התמכרויות, עצירות, שלשולים, אימפוטנציה, בעיות במפשעה, ירכיים, קרסוליים, רגליים וכו'.

כאשר מטפלים בצ'אקרה השורשית יש לנו תחושת בטחון גדולה יותר וחיבור לקרקע, ונוצרת בנו תחושת הקלה מכל התחלואות הכרוניות הללו.

הצא'קרה השניה – הסקרום (עצם העצה)

הצ'אקרה הזו ממוקמת כמה סנטימטרים מהטבור, וזוהי הצ'אקרה שמתמודדת עם סקס, כוח ועוצמה, כסף, מגדר, רגשות, יצירתיות וילודה. ביטוי לחוסר איזון בה עלול להתבטא בבעיות בגב התחתון, באגן ובירכיים. עלולים להיות בעיו בפוטנציה מינית, מערכות יחסים, כוח ושליטה.

הצ'אקרה השנייה מקושרת גם לחוסר יכולת ביטוי יצירתיות, וגם מקושרת לצ'אקרת הגרון. רייקי יכול לסייע לרגשות המודחקים הללו לעלות מעל השטח ובעיקר כעס, ולאפשר לנו להירפא.

הצ'אקרה השלישית – מקלע השמש

ממוקמת כמה סנטימטרים מעל הטבור, במרכז הסרעפת, צ'אקרת מקלעת השמש הינה מרכז הכוח שלנו, והמקום בו אנחנו מחוברים לביטחון העצמי שלנו ולביטחון האישי שלנו. כשאנחנו חשים מפוזרים ואנחנו ממקדים את האנרגיו שלנו החוצה, זה בדרך כלל סימן שאנחנו נותנים את האנרגיה שלנו, ובכך עלול לגרם לנו לחוש חוסר נוחות וחוסר יציבות במיקום של הצ'אקרה.

חוסר איזון פיזי יכול לבוא לידי ביטוי באנורקסיה או בולימיה, בעיות בכבד, בעיות בכליות, אולקוס, עייפות, סוכרת, בעיות בעיקול. רגשית זה עלול לבוא לידי ביטוי עם בעיות עם ביטחון עצמי, כבוד עצמי, תחושה של בהלה, חולשה נפשית, סגירות, דכאון. כאשר מטפלים באמצעות רייקי, והרגשות הללו מורמות, ניתנת לנו האפשרות לפעול ולהניע את שנרצה בחיים שלנו.

הצ'אקרה הרביעית – לב

ממוקמת במרכז החזה, צ'אקרת הלב מאפשרת לנו לגשת לעצמנו ברמה רוחנית גבוהה. אהבה עצמית, ומודעות גבוהה מאוד. כאשר היא נמצאת בחוסר איזון אנחנו עלולים לחוש בחוסר איזון באזור שלה בגוף, כמו בעיות בלב, אסטמה, אלרגיות, סרטן בריאות, סרטן בחזה או דלקת ריאות. רגשית אנחנו נחוש בודדים, מנותקים מעצמנו ומאחרים, מלאי טינה עצמית, מדוכאים וחסרי תקווה, חסרי אמונה באהבה, ואף חסרי חמלה. רייקי לא רק יסייע לנו להיות יותר מלאי חמלה, אלא גם על ידי ניקוי החסימה הזאת אנחנו יכולים להיות יותר פתוחים ונאפשר לאהבה להתקבל על ידנו מאחרים.

הצ'אקרה החמישית – צ'אקרת הגרון

ממוקמת בבסיס הגרון, צ'אקרת הגרון מסייעת לנו לבטא את האמת שלנו. קשורה ליצירתיות, לתקשורת ולרצון לחיות. חוסר איזון בה עלול לבוא לידי ביטוי בבעיות בבלוטת התריס, כאבי גרון שקדים נפוחים ואף עקמת. ביטוי לחוסר איזון רגשי בפחד משתיקות, פחד שישפטו אותנו או ידחו אותנו, וגם יכול לגרום לנו להיות אנשים מתמכרים. טיפול באמצעות רייקי שיכול לנקות ולטהר את הצ'אקרה, יסייע לנו לבטא את עצמנו ואף לבטא את החלומות שלנו.

הצ'אקרה השישית – העין השלישית

ממוקמת בין העיניים, היא מסייעת לנו לראות את הדברים שאינם פיזיים, ובעצם שם ממוקמת האינטואיציה שלנו, היכולת העל טבעית שלנו. כשהצ'אקרה אינה מאוזנת היא יכולה לבוא לידי ביטוי בבעיות בראש כמו שבץ, גידול בראש, הפרעות נוירולוגיות, והתקפים. רגשית אנחנו לא בוטחים בתובנות שלנו. רייקי יכול לסייע בפתיחת הצ'אקרה ולאפשר לנו לשלוט ולהקשיב לאינטואיציות שלנו.

הצ'אקרה השביעית – הכתר

ממוקמת בראש ובמרכז הראש, אחראית על הקשר שלנו ליקום, לרוחניות שלנו ולביטחון שלנו בחיים. זאת הצ'אקרה שממנה אנחנו מקבלים הנחיה אלוהית ממקור כלשהו, מאלוהים, מכוח עליון. כאשר אינה מאוזנת זה יבוא לידי ביטוי בדיכאון או בתחושת תשישות כרונית שלא בהכרח תהיה מקושרת לבעיה פיזית. רגשית, אנחנו לא יכולים לשחרר חרדה ופחד ויש חסך באמונה באלוהים או בחיים עצמם. כאשר מטפלים באמצעות רייקי הצ'אקרה נפתחת ומאפשרת לנו להיות מחוברים לכוח עליון ולהדרכה שלו ומשיבה לנו את הביטחון בחיים.

עבודה עם מטפלי רייקי מוסמכים יכול לסייע בהשבת האיזון וההרמוניה לצ'אקרות שלנו. חשוב גם להקפיד על אכילת אוכל מאזן צ'אקרות, שימוש בשמנים אתרים טיפוליים, לעשות קונדליני יוגה וסוגים שונים של מדיטציות.

במרכז האיוקה מתקיימים סדנאות וקורסים שונים: לימודי NLP, קורס רייקי, קורס רייקי ומודעות, קורס דמיון מודרך, קורס NLP, קרן הלהבה והשפע, שמאניזם פילוסופיה אינדיאנית ועוד. ואף ניתנים טיפולים אישיים באמצעות: טיפול בדמיון מודרך NLP, טיפולים משלימיםלמתמודדים עם מחלת הסרטן, טיפול NLP רפואת תדרים ועוד.
אל תהססו לפנות בכל שאלה ל-054-7864138 או להשאיר פרטים באמצעות טופס צור קשר ואני אחזור אליכם.