סיפורה של ברברה, מורה ללימודי נדל”ן

השכלה ולימודים היו תמיד מנת חלקה ובדמה של ברברה. בתחילת דרכה היא רכשה את תעודת ההוראה שלה לגיל הרך. וב-22 השנים האחרונות היא מלמדת מבוגרים לימודי נדל"ן ותיווך.

ברברה אהבה ללמוד, אבל מעולם לא היתה מסופקת מלימודי הנדל"ן והתיווך המוצעים. לבסוף ולאחר עידוד מחברים היא החליטה לפתוח בית ספר משלה, שגדל להיות אחד מבתי הספר ללימודי נדל"ן ותיווך מהגדולים ביותר באזור שלה, והוא נחשב מהקורסים המבוקשים. ל-NLP היה תפקיד חשוב וגדול בקורס "הפסיכולוגיה של השיווק" שברברה פיתחה. עוד בטרם קיבלה את תעודת ה- NLP PRACTITIONER, היא פיתחה את השיטה רק באמצעות קורס NLP קצר וחומר שהיא קראה על טכניקות NLP.

לאחר שמכרה את בית הספר שלה, ולאחר שהשלימה את לימודיה וקיבלת את תעודת ה- NLP PRACTITIONER ותעודת ה- MASTER NLP PRACTITIONER, היא מלמדת קורס חדש שפיתחה. היא מלמדת מורים אחרים כחלק בקבוצות קטנות שבהם היא משתמשת בהמון שיטות NLP.

והנה עוד פרטים בראיון שנעשה איתה:

ברברה: דבר ראשון, אני חושבת שהיכולת שלי ללמד השתפרה משמעותית מאז שלמדתי את מערכות הייצוג. אני מלמדת אותם את מערכת הייצוג, תנועת העין, איך להציג נכסים, לבנאדם עם חושים ויזואליים, לעומת בנאדם עם חושים תחושתיים או עם חושים שמיעתיים. באיזה סוג של שפה כדאי להם להשתמש, ומה לזהות בשפה של הלקוח שלהם בכדי לוודא שהלקוח והם משדרים על אותו הגל. אנחנו מלמדים לפתח את יכולות ההקשבה של התלמידים שלנו בכדי שהם יוכלו באמת להקשיב ולהבין מה אנשים אומרים להם. אני מלמדת אותם רבות על חדות ויזואלית מכיוון שבין מה שבנאדם אומר ומה שהוא מראה יכולים להיות הבדלים גדולים מאוד, ואף דבר והיפוכו.

אני לא רק מלמדת את התלמידים שלי איך לקבל תעודת תיווך רשמית. אני גם מלמדת אותם איך להתמודד עם מצבים שעלולים להתעורר מבחינת תחושתית, חזותית ושמיעתית. אני מראה להם את להבחין בין כל דבר ודבר ואיך לעשות בהם שימוש.

שאלה: האם קיבלת מהתלמידים שלך איזשהו פידבק, האם הם אמרו אם יש שינוי במכירות שלהם לאחר שהם עברו את הקורס שלך?

ברברה: כאשר הם יישמו את מה שהם למדו, מספר היחידות שהם מכרו גדל. אני מכירה מישהו שאף שילש את היקף המכירות שלו מכיוון שהוא למד לתקשר עם אנשים בשפה שלהם הם היו זקוקים. יש שהעידו שזמן המכירה התקצר, מכיוון שהם למדו מהר מה הלקוח רצה וכך ידעו היטב לספק את רצונו.

שאלה: אז הם יכולים בעצם לשפר את הביצועים שלהם פי שלושה מכיוון שהם מבלים עם הלקוחות שלהם ביותר זמן איכות?

ברברה: בדיוק. לדעת להתאים את הרצונות והצרכים שלהם למה שקיים בשוק. והכל באמצעות שימוש בשיטות NLP.

שאלה: איך הגעת בהתחלה ל-NLP?

ברברה: נראה לי שהאמירה מה שצריך לקרות קורה תהיה הכי נכונה פה. לפני כ-20 שנה עיינתי במגזין והיה בו מאמר קצר על NLP ועל מערכת הייצוג. הזכירו שם את ריצ'רד בנדלר וג'ון גריינדר שחשפו את אותם רעיונות חדשים ועל אף שבאותו הזמן אני עבדתי על לקבל את התואר השני שלי בייעוץ, זה פשוט סיקרן אותי. אז חקרתי וקראתי עוד קצת על זה, והרגשתי שזה יהיה לי יותר נכון מהתכנית האקדמית. חשבתי שזה הדבר לו אני זקוקה! אז קראתי רבות בנושא ובכל פעם שיכולתי לעשות סדנאות\קורסים קצרים בנושא NLP פשוט עשיתי אותם.

שאלה: האם עשית הכשרת NLP Practitioner מקיפה?

ברברה: כן, ב-1996. בהתחלה נרשמתי רק ל-8 מפגשים. חשבתי שאתחיל עם זה ואראה איך זה הולך. אני לא עזבתי את ההכשרה עד שסיימתי אותה.

שאלה: האם היה משהו יוצא דופן בהכשרה שלך?

ברברה: כשרק התחלתי את ההכשרה, אובחנתי בתסמונת מתשישות כרונית. הרופא שלי אמר שאין מרפא לתסמונת ושאצטרך להתגבר על זה או שלא. בשלב הזה כבר הייתי רשומה לקורס, והתקשרתי לברר אם אוכל להשתתף מכיוון שאני סובלת מהתסמונת הזאת. והאשה שענתה לי אמרה שהיא בעצמה סובלת מאותה תסמונת. וציינה שכשאני צריכה מנוחה את יכולה לנוח, והמדריכים יעזרו לך וישלימו לך את החומר שפיספסת. אז שאלתי את הרופא שלי אם אני אלך האם אני עלולה לסבול מכאבים והוא אמר שלא, שאלתי אם מנוחה תאיץ את ההחלמה, והוא ענה שגם לא. אז אני מילולית גררתי את עצמי להכשרה. כשבאתי שוב בשנה שלאחר מכן, אי אפשר היה לעצור אותי, אני לא יכולתי לחכות לחזור, ללמוד עוד ולהחלים עוד יותר.

שאלה: אז מה מצב הבריאות שלך עכשיו?

ברברה: מדהים! אני מרגישה נפלא. אנשים שצעירים ממני ב-20 שנה מתקשים לעמוד בקצב שלי. אני פשוט מרגישה נהדר. יש לי המון אנרגיה ואני חבה הרבה מזה ל-NLP.

שאלה: אם תצטרכי להסביר לקולגה משהו על NLP, מה זה יהיה?

ברברה: אני מלמדת את התלמידים שלי איך לעשות פרסומת של 30 שניות, כמו בטלוויזיה. להסביר מה זה NLP ב-30 שניות זה מאוד קשה, אבל אם לתמצת את זה במלי להסביר מה זה, אני יכולה רק לומר שאני בחיים, לגמרי, טוטאלית, בשלמות בחיים בזכות NLP. זה שינה ה-כ-ל עבורי. תמיד שמתי לי למטרה לעזור לאנשים להיות הגרסה הכי טובה של עצמם, ועם NLP זה הרבה יותר צלול וברור עבורי, שאם אני יכולה להעניק להם את הכלים והם יכולים לעשות בהם שימוש, הם יהיו הכי טובים שיש.

במרכז האיוקה מתקיימים טיפולים אישיים באמצעותNLP ואףלימודי NLP

אני כאן לרשותכם לשיחת התייעצות ובכל שאלה, וכמובן אתם מוזמנים להשאיר פרטים בדףצור קשרשלנו.

שלכם, דינה