מחקר מדעי: רייקי עובד!

מחקר מדעי פורץ דרך קובע: רייקי עובד!

אחרי שנים של מחלוקת בניסיון לתת תוקף להשפעת הרייקי, הטיפול הוליסטי אנרגטי מקבל מעמד חדש בקהילת הרפואה, ורבים ממרכזי הרפואה בעולם מציעים טיפולי רייקי כרפואה משלימה. התוצאות של מחקר הרייקי מדהימות.

מהו רייקי?

רייקי הוא טיפול הילינג אנרגטי שעובד הוליסטית על כל הגוף והנפש. טיפולי רייקי הם טיפולים מרגיעים בו ויברציות מרפאות מועברות על-ידי מטפל רייקי למטופל המקבל. המטרה של טיפולי רייקי היא לשחרר כאבים ולחצים וכולל הרגעה, שחרור מחסומים רגשיים, העלאת היכולת של הגוף לטפל בעצמו, איזון אנרגיית הגוף ותמיכה בטיפול רפואי קונבנציונלי.

מרכז הרייקי הבינלאומי מעריכים כי כ-4 מיליון אנשים בעולם למדו לפחות שלב אחד בהסמכה בטיפול רייקי. לרייקי יש שלושה שלבי הסמכות.

למה לא התייחסו לרייקי ברצינות?

במשך שנים טיפולי רייקי יחד עם שיטות טיפול הוליסטיות אחרות קיבלו יחס ממעיט ואף מזלזל מהקהילה הרפואית. המחשבה שגוף האדם מוקף באנרגיית חיים שלא ניתן לראות אותה, היתה פשוט מגוחכת בעיניהם.

אבל כעת הכל השתנה.

מהם תהליכי קבוצות בקרה?

תהליכי קבוצות הבקרה הם למעשה שיטת סקרי עמיתים לניתוח המצב הקיים של מחקרים מדעיים שנעשו על תכניות טיפול ברייקי בבתי חולים ומרכזים רפואיים בארה"ב, שבוחנים את הקריטריונים, הקפדנות והעקביות לצורך ביקורת מדעית.

תהליכי קבוצות הבקרה הם ייחודיים. עד לנקודה זו לא נעשו כל כך הרבה מחקרים ראויים לרייקי, שנאספו, נבדקו, נותחו והוערכו בבמה אחת.

מחקר רייקי

במחקר מ-2009, נראות הוכחות חזקות לשינוי חיובי ביולוגי גם בבני אדם וגם בחיות.

ההוכחה הכי חזקה נמצאה בניסוי הכי מבוקר, על פחות מאשר עכברושי מעבדה. במחקר שנעשה במועדים שונים על עכברושי מעבדה חסרי מנוחה, שניתן להם טיפול רייקי, נמצא שחוסר המנוחה שלהם נרגע משמעותית, במקביל ניתן טיפול רייקי לקבוצת ניסוי שם לא ניכר כל שינוי.

טיפולים שנעשו בקבוצת ניסוי של בני אדם לאורך מספר שנים הראו סיפוק שנע בין טוב מאוד למעולה, שהעידו שהיתרונות החזקים ברייקי הם הקלה ברמות כאב. במקביל נעשתה בדיקה מפוברקת שנעשתה עם בקבוצת בקרה, ונמצא שלא היתה כל עדות לשינוי ברמות הכאב.

סימנים חיוניים

בית החולים הפרסביטריאני בניו יורק\אוניברסיטת קולמביה עשו את המחקר הראשון שביקש לקבוע את היעילות של טיפולי רייקי על מערכת העצבים האוטונומית. המחקרים האלו כללו קבוצת ניסוי וקבוצת בקרה. בשלב ראשון נעשתה בדיקה התחלתית על מערכת העצבית האנטומית על כל המשתתפים, כאשר הטיפול האמיתי נעשה על קבוצת הניסוי, בעוד קבוצת הבקרה קיבלה טיפול פלצבו כמובן. התוצאות הראו ירידה בקצב פעימות הלב ולחץ הדם.

נציין שבית החולים הפרסביטריאני בניו יורק\אוניברסיטת קולמביה היה בין הראשונים שהציעו טיפולי רייקי כחלק משולב בסל הטיפולים שלהם. הקרדיולוג ד"ר מהמט אוז, המוכר לנו מתכניתה של אופרה ווינפרי, ואח"כ מתכניתו 'ד"ר אוז', משף תשומת לב לרייקי כאשר היה מזמין מטפלים ברייקי לטפל במנותחים בזמן ניתוחי לב או השתלות לב. ד"ר אוז לעתים קרובות מצוטט כשהוא אומר: "הילינג הפך להיות אומנות טיפול הילינג מבוקשת בקרב מטופלים ורפואה קונבנציונלית.

רייקי עומד במבחנים בהצלחה מרובה!

בוצעו אין ספור מחקרים שפורסמו בעיתוני סקרי עמיתים. בהם בחנו מחלות והפרעות חשובות לדוגמא:

1. בעיות קוגניטיביות אצל מבוגרים המקושרות עם שיטיון ואלצהיימר.

2. כאב אצל אנשים ממחלות כרוניות

3. בדיקת רוגע טרום טיפול רייקי, ובדיקת כאבים לאחר טיפול רייקי

4. דיכאון ומתח

5. מצב בריאות אצל מטפלי רייקי

נכון ל-2009, מתוך בדיקות שבוצעו בקבוצות בקרה היו 25 מקרים שהופיעו בעיתוני סקרי עמיתים שמעריכים את היתרונות של טיפולי רייקי. במחקרים שנבדקו בקפדנות בלבד נמצא ש-83% מהנבדקים העידו על שיפור שנע בין טוב למעולה בזכות טיפול רייקי כשיטת טיפול הילינג חיונית.

חשיבה חיובית

פרט לממצאים החשובים והחזקים הללו על טיפולי רייקי, ולבתי החולים העושים שימוש בטיפולי רייקי כחלק אינטגרלי מהטיפולים שהם מציעים לפציינטים, תמיד יהיו את אלו שממשיכים להתייחס לרייקי ולשיטות טיפול אנרגטיות אחרות כמטופשות.

נכון ל-2009 ביקורות על מחקרים שבוצעו ע"י פרופ' אדזארד ארנסט והקולגות שלו באוניברסיטת אקסטר, הסיקו שהמחקרים בוצעו בשטחיות והציגו תוצאות לא מבוססות שרייקי היא שיטה לטיפול בכל תחלואה.

החדשות הטובות הן שבהודעה לעיתונות מספטמבר 2008, נשיא עמותת הבית חולים האמריקאי אמר: "רפואה משלימה ואלטרנטיבית הוכיחה יכולת גדולה בסיוע לטיפול ובעידוד החלמה. זהו אחד מהכלים הרבים שבתי חולים מחפשים שכן הם מבקשים ליצור סביבה טיפולית אידאלית לפציינטים בהם הם מטפלים".

בסקר שבוצע ב-2008, 84% מבתי החולים מדווחים שפציינטים דורשים טיפולים משלימים ואלטרנטיביים לטיפולים שהם מקבלים הכולל טיפול רייקי, ו-67% מדווחים שהדרישה מגיעה בעקבות עדות ליעילות רפואית.

במרכז האיוקה מתקיימים סדנאות וקורסים שונים: לימודי NLP, קורס רייקי, קורס רייקי ומודעות, קורס דמיון מודרך, קורס NLP, קרן הלהבה והשפע, שמאניזם פילוסופיה אינדיאנית ועוד. ואף ניתנים טיפולים אישיים באמצעות: טיפול בדמיון מודרך NLP, טיפולים משלימיםלמתמודדים עם מחלת הסרטן, טיפול NLP רפואת תדרים ועוד.
אל תהססו לפנות בכל שאלה ל-054-7864138 או להשאיר פרטים באמצעות טופס צור קשר ואני אחזור אליכם.