מהו NLP?

NLP - Neuro Linguistic Programming הינו חקר המצוינות וההצלחה, תחום שמתפתח בשנות ה-70 בארה"ב מתוך ההנחה שלכל התנהגות קיים מבנה.

מסע חקר ופיתוח ה-NLP מתבצע ע"י הבלשן ג'ון גרינדר והפסיכותרפיסט והמתמטיקאי ריצ'ארד בנדלר שביקשו להבין מה הופך מטפלים מסוימים בשיטות שונות לטובים מעמיתיהם האחרים.
הם בוחרים שורת מטפלים מצטיינים, בניהם:
ד"ר מילטון אריקסון – פסיכיאטר ופסיכולוג, שפיתח את גישת ההיפנותרפיה וביסס את שיטת הטיפול קצר-הטווח ,
ד"ר וירג'יניה סטיר – פסיכיאטרית ועובדת סוציאלית, שעסקה בהצלחה מרובה בטיפול משפחתי.
ד"ר גרגורי בייטסון – סוציולוג, אנתרופולוג וביולוג.
ד"ר פריץ פרלס – הוגה ומייסד תורת הגשטאלט , ואחרים....
גירנדר ובנדלר עורכים תצפיות שמטרתם ניסוח שיטה כוללת שמימנו יתפתחו מודלים המבוססים על הצלחות. ......

מודלים שיהוו את הבסיס להתגבשותם של מודלים לאסטרטגיות ומערכי כלים מעשיים ליצירת שינוי מחשבתי (פיתוח יכולת ההקשבה ממקום חדש), תחושתי והתנהגותי.
שינויים הנשענים על ידע תפקודו של המוח האנושי ומאפשרים להגשים מטרות, לממש בקלות את הפוטנציאל - האישי, מקצועי וחברתי הטמון באדם.
הגמישות המחשבתית וההתנהגותית שמתאפשרת מהשימוש במודלים של ה-NLP מובילה למיקוד ולהגדרה בהירה וברורה של המטרות שאנו מציבים, פותחת מרחב להכיל מצבים רגשיים ולפתרון בעיות בטווח זמן קצר, מקנה כלים המאבחנים את שמונע להגשים את המטרות, שאיפות וחלומות, וליצירת תהליך מובנה להשגה והגשמה בשילוב כוחו המופלא של הדמיון.

ה-NLP – עוסק בשיפור התקשורת האישית והבין-אישית,
ה-NLP – אסופת תהליכים מהירים בעלי יעילות מוכחת המעניקים מענה ופתרון לבעיות, קשיים, פחדים ומגבלות שמפריעות בחיים היום יומיים.
ה-NLP - הינו תקשורת עם הלא- מודע.

עם השנים וההצלחות מתפתח ה- NLP ליישומים רבים כגון: התפתחות אישית, חינוך – למידה מואצת , ספורט – הצטיינות וניצחון בתחרויות , ניהול – ניהול צוות להישגים גבוהים , רפואה – התמודדות לריפוי

הNLP הפך היום תחום בפני עצמו ומעבר לרבגוניות של היישום של השיטה בחיי היום יום ובתחומים שונים שך החיים, מה שמושך אנשים דווקא לכלי הזה הוא התוצאות המהירות שניתן לראות במונחים שעליהם יושמו המודלים.

את עולם ה- NLPאני פוגשת לפני כ- 18 שנה במסגרת לימודי רפואה אינטגרטיבית באנגליה, אז נראה לי תחום ה- NLPכ"מנותק" מחוויות הלימוד אותן באתי לרכוש, ו"הייתי בטוחה שלתחום זה אינני מתחברת".

ההפתעה והגילוי מגיעים עם הבחירה להצטרף לקורס "אושו "NLP שם אני מגלה שמה ש"לא התחברתי אליו" נמצא, קיים ומהדהד בתוכי ומיתוכי בחיי היומיום, כמנחה ומטפלת.

מכאן הדרך והמסע היו ברורים, הסקרנות והתשוקה הנחו אותי לחוות כמה שיותר מורים מהמובילים בתחום, כל אחד העשיר בי נדבך ידע נוסף והפגיש אותי עם תובנות חדשות שצמחו בתוכי, חוויתי את השינוי במהלך ההנחיות והטיפולים ובמסגרת הנחיית קבוצות בתחומי לימוד אחרים.

ועם כל זאת המשיכה לפעום בתוכי התחושה של עוד, ואיתה הגילוי המפעים והמרגש שאני וה-NLP במסע חיים אינסופי, אינסוף תהליכים חדשים שמתפתחים מיתוך זרימה בעת טיפול או הנחיה. כל מונחה ומטופל כל קבוצה הינם מסע חדש ומרתק של גילוי ולמידה

ה-NLP מניח את הבסיס לשינוי ופותח מרחבי גדילהכך שגם השמים אינם גבול לצמיחה.

אני יכולה להגיד באופן אישי שאני בוחרת בלב שלם בNLP כל פעם מחדש מאחר ואני רואה את ההשפעה העצומה שיש לNLP על מונחים, איך הם משילים את ההרגלים שכבר לא משרתים אותם, שלא מקדמים אותם ואפילו מונעים מהם להגיע ליעדים שהם רוצים.

הNLP עוזר לאנשים להגשים לא רק יעדים ומטרות, הNLP הוא כלי מדהים שיעזור לכם להגיע ולהגשים חולמות, להביא אתכם למקום בו אתם רוצים לראות את עצמכם.

במרכז מתקיימים לימודי NLP

·ָ NLP Practitioner

· NLP Master Practitioner

* ™Timeline Therapy

לפרטים נוספים ובכל שאלה ל-054-7864138 או להשאיר פרטים באמצעות טופס צור קשר ואני אחזור אליכם.