התמודדות עם מיגרנות באמצעות רייקי

התמודדות עם מיגרנות באמצעות רייקי - למטפלים

לאנשים הסובלים ממיגרנות, יש תחושה כאילו החיים הם בהולד, והם לא יודעים לעולם מתי יבוא התקף הכאב הבא, כמה מהר הוא יתקוף וכמה קיצוניים יהיו הסימפטומים. כאב הראש יכול להישאר בין 4 שעות ל-3 ימים. כאבי הראש יכולים להיות מלווים בבחילות, רגישות לאור, לרעש. שינויים בראייה או בשמיעה יכולים להתרחש ולהפריע לסובלים ממיגרנה עוד בטרם התחיל אפילו הכאב.

המטרה של הטיפול במיגרנה הוא הקלה מוחלטת בכאב ובסימפטומים, בכדי שהמטופל יוכל לחזור לתפקוד נורמלי. והתהליך פשוט, כך שאני אמליץ לסובלים ממיגרנות לעשות קורס רייקי שלב I בכדי לסייע לעצמם ולקבל את הכלים לסייע לעצמם בעתות מצוקה, כאשר הם מזהים את הסימפטומים המקדימים למיגרנה ובכך יכולים להפחית את הסבל.

טיפול רייקי בסובלים ממיגרנות מורכב מכמה שלבים:

שלב הפתיחה של הטיפול הוא בדומה לכל טיפול אחר, ובו נברר במה נרצה לטפל, ולמה ניתן תשומת לב מיוחדת. הרבה פעמים נשאל אם ידוע למטופל מהם הטריגרים שגורמים למיגרנות להופיע. זה יתן לנו אינדיקציה לכמה קרוב המטופל לשורש הבעיה. אם קשה להם ממש לענות על השאלה, נמליץ להם לעשות יומן לתיעוד ומעקב בכתב אחר הפעמים בהם המיגרנות קורות, שאותו יחלקו עם הרופא שלהן ואיתנו. (ניתן למצוא יומני כאב ראש אונליין, כמו בלינק להלן: יומן כאב ראש)

השלב הבא יהיה לשאול מה הם חווים ברגע זה:

· מהי רמת הכאב מ-0 עד 10?

· האם הם בשלב של טרום הכאב?

· מה הסימפטומים שקיימים כרגע?

· האם הם יודעים שזה עומד לבוא בגלל שקיים טריגר כרגע כמו מתח?

· האם הם רגישים ברגע זה לאור, תנועות או רעש?

ואז אני בודקת באיזה אופן הם טיפלו בבעיה בעבר:

· תרופות שבלעו

· זריקות

· כירופרקטיקה

· מסז'ים

· מנוחה במקום שקט וחשוך

לאחר מכן אני בודקת מהו משך הזמן שכאבי הראש נשארים בדרך כלל, וכמה זמן הם סובלים בכלל ממיגרנות.

כל האינפורמציה שדלינו לעיל, עוזרת למטופל ולנו כמטפלים לקבוע אם רייקי הוא מתכון מנצח עבורם. אנחנו צריכים לזכור שאפילו בשלב של טרום הכאב הרבה מהסימפטומים מפעילים תבניות מחשבה קבועות, שאחרי הטיפול, הם כבר לא יזכרו שהם היו ברמת כאב 9 לפני כן. לבסוף, אני שואלת אם אי פעם הם התנסו ברייקי, ואם לא אז אני נותנת הסבר קצר, ומדגישה שאני לא אגרום ולא אעשה שום לחץ על הראש, ושאני לא מזיזה אותם תוך כדי טיפול. אני כמובן מדגישה שאם בשלב כלשהו הם מרגישים אי נוחות, שיידעו אותי, כך שאפסיק עם מה שגורם לאותה אי נוחות.

חשוב שחדר הטיפולים יהיה נעים לרייקי, שמיטת הטיפולים תהיה נוחה, טמפ' נוחה, ובכלל דגש ושימת לב לחדר הטיפולים לאנשים שנמצאים במצב שבו הם סובלים ממיגרנה. חשוב לשמור על שקט, וכמעט להחשיך את החדר, פרט לנורות עדינות מאוד. כמובן שכל מה שיכול לצלצל ינותק, ושאין ריחות חזקים מנרות או מפיצי ריח שונים. יש כאלו שריח מעורר אצלם תסמינים.

הטיפול עצמו מאוד מרגיע ושליו ומאוד פשוט. אני משתדלת לשמור עליו באורך של חצי שעה, מכיוון שזהו זמן טוב להביא מטופלים לרגיעה וגם מכיוון שיהיו כאלו שהמחשבה על טיפול בן שעה כשהם סובלים מכאב עלולה לעלות אצלם את רמת החשש והחרדה. אני אמליץ להם שאכסה את העיניים שלהם על מנת למנוע מאור לחדור, ואשים מגבת מתחת לצוואר שלהם בשביל הנוחות. אני מרכזת את האנרגיות והכוונות שלי למתן רגיעה והקלה שנדרשות וריפוי הכי טוב למטופל שלי. בשלב זה אתחיל עם תהליך הריפוי ברייקי.

בתום הטיפול אשאל את המטופל איך הוא חש? תוך שימוש בשמו הפרטי, כשאני מידעת את המטופל שאני מסירה את כיסוי העיניים. אנחנו לא רוצים להבהיל מישהו כל כך רגוע עם חדירה של אור ללא אזהרה. בשלב זה אידע את המטופל שאני עוזבת את החדר בכדי לתת לו זמן להתאושש ולצאת בזמנו מהחדר. שם אפגוש אותו עם מים. יש לקחת בחשבון שאם זה הטיפול הראשון, המטופל יקום בהדרגה ובאיטיות ויבחן איך הוא חש. לכן גם מאוד חשוב לתת למטופל את הזמן להתאושש מבלי ליצור בו תחושת לחץ להתאושש עם נוכחותנו בחדר.

כשהמטופל יוצא מהחדר ניתן לראות את אפקט הטיפול. ניתן לראות מעט אור בעיניים, ורגיעה בשרירי הפנים, ותהיה אינדיקציה לכך שהמטופל חש טוב יותר.

בשלב זה אזכיר למטופל את המספר שהוא נתן לי לפני הטיפול. בשלב זה פעמים רבות המטופל יחוש שהכאב חלף לגמרי ושהוא לא זקוק לעזרים נוספים להקלה. זה ללא ספק מחמם את הלב היכולת לסייע כך למישהו.

רק בגלל שמישהו סובל ממיגרנות לא אומר שהוא צריך לתת להם לעצור לו את החיים. רייקי יכול לסייע להקלה ולשיפור איכות החיים. כמטפלים ברייקי יש בידנו הכוח לעזור לסובלים ממיגרנות יותר ממה שחשבנו, על ידי הקלה בסימפטומים, ולסייע להם להיות יכולים לחיות חיים יותר איכותיים.

במרכז האיוקה מתקיימיםקורס רייקיוקורסרייקי ומודעות.

לפרטים נוספים ובכל שאלהאל תהססו לפנות ל-054-7864138 או להשאיר פרטים באמצעות טופסצור קשרואני אחזור אליכם.