התמודדות עם מבקר הפנים

האם יש לכם קול או קולות פנימיים שגורמים לכם לחוש לא טוב, ולירידה במצב הרוח? שמנג'ס? שמבקר? או שמזכירים לכם את הדברים המטופשים שעשיתם או שאתם עלולים לעשות? או כל הזמן אומר לכם שאתם טועים? או שאתם תטעו בעתיד? זה לא נשמע כמו קול ידידותי במיוחד, וגם אם יש לו עצות טובות, קשה להקשיב לו בגלל האופן שבו הוא נאמר.

אז בואו נעשה תרגיל וננסה לפרק את החוויה מעט:

1. הקשיבו למבקר הפנים, ואם יש כמה בודדו את הקולות לאחד בכל פעם. שימו לב מהיכן הקול מגיע, והאם אתם שומעים אותו באוזן אחת או בשתיהן? ענו על השאלה, של מי הקול הזה, ואם זה הקול שלכם, האם הטקסט הוא שלכם או שאתם עושים שימוש במילים של מישהו אחר? האם טון הדיבור ידידותי או עוין? ומה בדיוק הוא אומר?

2. איך אתם מרגישים שאתם כשאתם מקשיבים לו? קחו רגע להבחין בהרגשה

3. עכשיו הניעו את הקול אל עבר הבוהן שלכם (האצבע הגדולה ברגל). האם ואיך זה משנה לכם את התגובה לקול? איך תחושו אם הקול הזה ידבר אליכם מעבר לחדר? מעבר לכביש? איך תחושו אז?

4. נסו לשנות את הווליום. נסו להוסיף לו רעשי חוסר קליטה של רדיו. איך אתם מרגישים עכשיו?

5. נסו לשנות לקול את הגוון שלו אם הקול אומר דברים רעים, קשים ומעליבים, נסו לגרום לקול להישמע אוהב ותומך, מתוק, עדין ורך. גרמו לו להישמע כמו דמות מצויירת עם קול מצחיק. שימו לו שפתיים מגוחכות, ונגנו מוזיקה משעשעת כשהוא מדבר. איך אתם מרגישים כשאתם מקשיבים לו עכשיו?

6. הגידו לקול שיש יותר סיכוי שתקשיבו לו אם הוא יאמר לכם מה אתם עושים נכון במקום מה אתם עושים לא נכון, שיציע לכם הצעות טובות ויעילות מראש במקום להציק ולרדת לחייכם על טעויות שעשיתם או שאתם עלולים לעשות. בקשו ממנו לדבר בקול תומך וידידותי שיגרום לכם להקשיב לו. ועכשיו, איך הקול מגיב?

האמינו או לא, אתם יכולים לשנות את מערכת היחסים שלכם עם מבקר הפנים ועם הקול הפנימי שלכם. התיידדו איתו, וחתרו להשגת הרמוניה פנימית. קול פנימי ידידותי עם עצות טובות (ויש לו עצות טובות) יכול לשפר את החיים שלנו באופן דרמטי מאוד.

במרכז האיוקה מתקיימים טיפולים אישיים באמצעות NLPואף לימודי NLP

אני כאן לרשותכם לשיחת התייעצות ובכל שאלה, וכמובן אתם מוזמנים להשאיר פרטים בדף צור קשר שלנו.

שלכם, דינה