איך NLP יכול לעזור לנו להשיג את המטרות שלנו

הרבה אנשים מדברים על כך שיש להגדיר מטרות ולהשיג אותם. אבל לאחרונה עברה במוחי המחשבה שנושא השגת המטרות מקבל ייצוג לא טוב. זה מקבל יחס כמו ניקוי שיניים בחוט דנטלי או כמו בניית תכנית תזונה – יבשושי משהו, טכני ומשעמם.

אבל לא, מטרות הן ריגוש, הן משהו להיות שמח בו.

מטרות לא צריכות להיות רק משהו שכדאי לעשות\חובות והתחייבויות\אחריות\גבולות. הן לא תמיד בכדי לתקן את מה שלא תקין, או ניסיון להשיג משהו שחסר לנו.

כשאנחנו מגדירים מטרה אנחנו צריכים לומר לעצמנו: 'אני באתי לעולם הזה בשביל להיות מישהו משמעותי, אני ביטוי ייחודי של החיים. זאת המהות שלי ואלו הדברים שאני אעשה'.

החיים יכולים להיות מרגשים! מלאי תשוקה! מהנים!

מטרות הן שאיפות לשיפור עצמי להיות אנשים יותר משובחים. להשיג מעל ומעבר. וזה ממש לא רק בשביל להגיע ליעד. יש חשיבות גדולה מאוד לתהליך שאנחנו עוברים ולאנשים שאנחנו מתעצבים להיות בתוך התהליך. חשוב להבין שאנחנו הרבה יותר ממי שאנחנו חושבים שאנחנו.

ופה הוא המקום שבו NLP עשה ועושה שינוי גדול בחייהם של אנשים רבים כולל שלי, ושידרג את היכולת להשיג את המטרות ששמנו לעצמנו. באמצעות טכניקות NLP אנחנו הופכים להיות האנשים שקביעת מטרות והשגתם היא אפשרית וניתנת להשגה.

לדוגמה: נגיד שאני רוצה שיהיה לי הרבה כסף, והגדרתי את הסכום שעלי להשתכר בשנה בכדי שארגיש שהשגתי את המטרה. כתבתי לעצמי את המטרה תוך כדי שימוש בשיטת הגדרה למטרה להלן:

ספציפית

מדידה

ניתנת להשגה

מתגמלת

מוחשית

ובנוסף הייתי נחוש שזה יקרה תוך שנה מאותו יום. ואז התחלתי לעשות צעדים מאסיביים לכיוון המטרה!

אבל אם מתחת לפני השטח המשכתי להתייחס לעצמי כאל מישהו שאינו ראוי לקבל סכומים כאלו, באיזשהו שלב אני אחבל בתהליך. אני אפספס פגישה חשובה, או אשכח לעשות שיחות טלפון, לא אראה הזדמנויות, אני אוודא שהעולם החיצוני שלי ישאר בסנכרון מלא עם העולם הפנימי שלי. לעתים האויב הוא פשוט אנחנו.

אבל מה יקרה אם אני ארגיש יותר בטוחה? מה יקרה אם אני אבין שלא רק שזה אפשרי להרוויח סכום כסף כזה, זה לו רק טבעי שזה יקרה? מה יקרה אם אני אחוש שהזדמנויות רק מחכות לקרות לי, ושאני מוכנה לגמרי לנצל אותן כרצוני? האם אתם יכולים להבין איל לאדם כזה יש יותר סיכוי בהגשמה וביישום המטרות שלו?

הכוח להשיג את מה שנרצה נמצא במלואו במוח שלנו, וספציפית בתת מודע שלנו. אם קיימת אמונה בתת המודע שלנו שסותרת את המטרות שהצבנו לעצמנו, יהיה לנו מאבק מאוד קשה, ויש סיכוי גדול שנפספס את המטרה שהצבנו לעצמנו. אבל ברגע שתת המודע שלנו מסונכן עם המטרות שלנו, יש לנו שותף עוצמתי מאוד, מלא מוטיבציה, שידאג שהעולם החיצוני יכיל את השינוי. השגת המטרה לא תהיה עוד עבודה שחורה או מאבק עיקש, אלא הנאה צרופה!

באמצעות NLP אנחנו נשחרר אמונות מיותרות ונסנכרן אותו עם המטרות והרצונות שלנו מעצמנו באופנים הבאים:

דבר ראשון, אנחנו נעצור אמונות והחלטות שמגבילות ועוצרות אותנו.

דבר שני, אנחנו נהפוך את התחושה והאמונה שהשגת המטרות היא אפשרית וטבעית.

באמצעות שימוש בשפה שבה המוח שלנו 'מדבר' NLP מאפשר לנו להשיג את המטרות שלנו באופן עקבי, ולקבל את התוצאות שאנחנו רוצים.

זה כמו לטפל בגינה גדולה ולהפוך אותה לפורחת. קודם נטפל בעשבים השוטים, ונוציא את האבנים המיותרות, ונרענן את האדמה, אולי גם נהפוך אותה. אחר כך נכין את השטח, נשים דשן ונעבד. ורק אחר כן, נשים את הזרעים, ונשתול נטעים. מה יקרה אם נדלג על השלבים הראשונים? יכול להיות שמשהו יגדל, אבל רוב הסיכויים שזאת לא תהיה הגינה הפורחת והצבעונית שיחלנו לה.

בכדי שיהיה לנו את מה שנרצה, ובכדי שנעשה את שנרצה, אנחנו קודם צריכים להפוך למי שאנחנו צריכים להיות.

במרכז האיוקה מתקיימים טיפולים אישיים באמצעות NLP ואף לימודי NLP

אני כאן לרשותכם לשיחת התייעצות ובכל שאלה, וכמובן אתם מוזמנים להשאיר פרטים בדף צור קשר שלנו.

שלכם, דינה