איך להשיג קרבה, אמון והבנה – NLP ראפור

NLP ראפור היא היכולת להתחבר לאחרים באופן שיוצר תחושת אמון והבנה. זו היכולת לראות דרך עיניו של האחר, ואף לגרום להם להבין אתכם. אתם לא חייבים להסכים או לאהוב את נקודת המבט של האחר, אבל תצליחו לגרום לו להבין אתכם. זה הופך כל אופן של תקשורת ליותר טוב.

תקשורת מוצלחת תלויה ביכולת שלנו ליצור ולתחזק קרבה. באופן מפתיע, אנחנו עושים החלטות עסקיות שמבוססות על תחושת קרבה יותר מעל החלטות מבוססות החלטות ענייניות. יש יותר סיכוי שנקנה, נסכים או נתמוך במישהו שאנחנו חשים אליו קרבה.

טכניקות ה-NLP ראפור, כמו טכניקות NLP אחרות, מעודנות אך אפקטיביות ביותר. המילון מגדיר ראפור כמערכת יחסים שמושתת על הרמוניה, נחמה, הסכמה ותחושת שייכות וזהות.

מדגישים זהות

ישנן שתי דרכים לראות אנשים אחרים. אתם יכולים להדגיש את ההבדלים ביניכם או שאתם יכולים להביט על המשותף ביניכם.

תמיד אפשר למצוא מכנה משותף עם מישהו, אפילו אם זה רק העובדה ששניכם בני אדם. וכמובן, שתמיד יהיה הבדל ביניכם, אפילו למשובטים יהיו חוויות שונות.

אם נשים דגש על ההבדל, נתקשה מאוד להשיג ראפור. על ידי שימת לב והדגשה של המכנה המשותף, התנגדות ואנטגוניזם יתמוססו אט אט, ושיתוף הפעולה ישתפר. ככל שמתאמנים על זה יותר, יותר קל למצוא מה משותף לנו ולאחרים ולהתרכז בזה.

צעדי ריקוד

NLP ראפור מבוסס על מעיין צעדי ריקוד\ריקוד בשניים. ז"א זהו תהליך שבו אנחנו זזים בהתאמה לצעדיו של האחר. התאמת הצעדים הזאת, מסייעת לנו לקבל את התנהגות האחר, ומסייעת לנו לראות את העולם בעיניים שלהם. כל העניין בוא בעצם להפחית את ההבדלים בינינו לבין האחר באופן שהוא אינו מודע.

ניתן לרקוד ולהתאים את עצמנו לכל סוג של התנהגות. כמובן שאם האדם האחר יודע שאתם מתאימים וצועדים בהתאם אליו, זה הופך לחקיינות. התאמה באופן בוטה ובולט מידי, ישברו את הניסיון ליצור קרבה. התאמה מוצלחת, נעשית ברמה בלתי מודעת.

כשתחושת הראפור נוצרה, אתם יכולים להשפיע על התנהגותו של האחר. אם אתם רוצים לבדוק אם נוצרה קרבה כזאת, תוכלי לעשות תנועה ולבדוק אם האדם האחר עוקב אחריכם. לדוגמה, אתם יכולים לגרד את האף ולבדוק אם מי לידכם עושה את אותו הדבר.

מה ניתן להתאים

להתאים זה משהו שאנחנו עושים כל הזמן בהקשרים מסויימים. לדוגמה: כשאדם מבוגר מדבר עם ילד קטן או תינוק. רבות הם ירדו לגובה של הילד, ידברו לאט יותר, או בהתלהבות. זוגות בבילוי יאהבו את הקרבה אחד של השני, ולעתים ירקדו ביחד, ויתקרבו פיזית אחד אל השני.

העמדת הגוף

אתם יכולים להתאים את כל הגוף שלכם או חלקו בכדי להתאים את עצמכם לאחר. להתאים את עצמנו לתנועות טיפוסיות של האחר הינן יעילות מאוד. כמובן שחשוב לשמור על מתינות, ולא לעשות התאמה לתנועות גוף לא שגרתיות.

נשימה

אתם יכולים להיות קשובים לקצב הנשימה של האחר, להיכן הם נושמים (חזה, סרעפת, בטן) וכמה עמוק. זה לא תרגיל טוב אם לאדם שמולכם יש בעיות נשימתיות, שכן זה עלול ליצור אצלכם תסמינים זהים.

קול

התאמה לקול של האחר, לווליום, טון וסוג המלל – זה קצת קשה לישום, אבל שווה את המאמץ. לא צריך להתאים לכל האפשרויות, אפשר לבחור באחד מהם. אם מישהו מדבר לאט, דברו לאט, אם בווליום חלש אז גם אתם.

תבניות דיבור

התאמה לתבניות דיבור היא המועדפת בטכניקות NLP ראפור אצל אנשי שיווק ומכירות. על ידי שימוש באותם מילים לתיאור דברים, אנשים מרגישים שמבינים אותם.

הקשיבו למילות החוזקה של האחר. פעמים רבות אנחנו עושים פארפרזה למה שהאחר אומר ולא ממש משתמשים במילים שלו, אנחנו קוראים לזה הקשבה אקטיבית, וזוהי טעות כשזה בא ל-NLP ראפור. אנחנו שמים מילים אחרות לאותה חוויה.

כמובן, שמעל הכל חשוב לעשות שימוש בטכניקות אלו באופן הוגן ומוסרי.

במרכז האיוקה מתקיימים טיפולים אישיים באמצעותNLPואף לימודי NLP

אני כאן לרשותכם לשיחת התייעצות ובכל שאלה, וכמובן אתם מוזמנים להשאיר פרטים בדףצור קשרשלנו.

שלכם, כאן כמו תמיד